Przejdź do treści

ZESPÓŁ CENTRUM PSYCHOTERAPII BLISKO

Poznaj skład naszego zespołu
bliskopsycholog-grupowe

LOKALIZACJA

Wszystkie
Wszystkie
Nowy Dwór Gdański
Gdańsk Waryńskiego
Gdańsk Brzozowa
Gdynia

NASI SPECJALIŚCI

Wszystkie
Wszystkie
Psycholog
Psychoterapeuta
Psychotraumatolog
Dla dzieci i młodzieży
Dla par
Terapia EMDR
Seksuolog
Interwencja kryzysowa
SZUKAJ

Kinga Knitter

Psycholożka, seksuolożka.

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyłam studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na SWPS. 

Doświadczyłam pracy w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej wspierając osoby w trudnej sytuacji życiowej. Ponadto od 2021 jestem zawodowo związana z Fundacją Centrum Praw Kobiet, gdzie byłam zaangażowana we wsparcie kobiet doświadczających przemocy domowej.

Chęć niesienia pomocy kontynuuję pracując obecnie w Stowarzyszeniu dla Osób z Kryzysami Psychicznymi Przyjazna Dłoń.

Praca w zawodzie psycholożki daje mi ogrom satysfakcji. Niezwykle istotne jest dla mnie zaaranżowanie przestrzeni na swobodną rozmowę, w atmosferze nieoceniania i zrozumienia. Moim celem jest zaoferować wsparcie, które może zaowocować nie wymuszoną zmianą w życiu osobistym. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, empatii, bezpiecznego miejsca dla siebie – zapraszam do kontaktu.

Marta Bownik-Bączek

Psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji 

Ukończyłam pięcioletnie jednolite studia magisterskie ze specjalnością psychologia kliniczna dziecka i dorosłego na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS Oddział w Sopocie. Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym.

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzicami, które nabyłam podczas pracy w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Malborku, szkołach podstawowych, liceach, Ośrodku dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Malborku, Środowiskowym Domu Samopomocy w Malborku oraz realizując współpracę w ramach projektów w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim. Pracuję nadal w dwóch poradniach dla dzieci i młodzieży (w wyżej wymienionej) a także w Poradni dla Dzieci i Młodzieży Fundacji “As” w Malborku (NFZ).  

Prowadzę terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Od lat szkolę i wspieram rodziców w ramach zajęć warsztatowych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” rekomendowanych przez ORE. Rodzaj stosowanego wsparcia dostosowuje do specyfiki potrzeb jednostki lub pary. Prowadzę poradnictwo w zakresie seksuologii dziecka, adolescenta i dorosłego, a także zajęcia z edukacji seksualnej młodzieży, zawsze poparte zgodą rodziców. Prowadzę również  terapię indywidualną dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Praca terapeutyczna przynosi mi nieustanną satysfakcję z możliwości empatycznego towarzyszenia pacjentom w procesie dokonywania zmian na lepsze w swoim życiu. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci w wieku 17, 13 i 11 lat (dwóch synów i córki). Miłośniczką i właścicielką psów i kotów. Uwielbiam spacery po lesie, kocham morze i góry. Moją pasją jest film, fotografia, malarstwo.

Anna Łuczak-Jereczek

Psycholożka, psychoonkolożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia.

Ukończyłam psychologię (specjalność kliniczna: psychologia zdrowia i choroby oraz psychoterapia zaburzeń psychicznych) oraz kognitywistykę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoje kompetencje poszerzyłam także na Studiach Podyplomowych z Psychoonkologii Klinicznej na UAM, Psychologii Transportu na UG, zdobyłam także uprawnienie pedagogiczne oraz ukończyłam I Stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W 2022 roku rozpoczęłam Czteroletnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Instytucie Poznawczym w Gdańsku.

Doświadczenie w pracy terapeutycznej i diagnostycznej uzyskałam odbywając staże i pracując na stanowisku psychologa między innymi w: WCO w Poznaniu, Hospicjum Palium w Poznaniu, Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu oraz w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Aleksandra Piotrowskiego “Dziekanka”, a także pracując w Publicznym Gimnazjum im. Osadników Wojskowych w Świdwinie i Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Koordynowałam również projekty badawcze z zakresu funkcji poznawczych osób testujących suplementy czy gotowości szkolnej u dzieci. Od kilku lat wspieram także dorosłe osoby z autyzmem w projekcie unijnym a od 2021 roku pracuję jako psycholog w “Blisko – Pomoc psychologiczna i psychoterapia”.  W swojej pracy terapeutycznej kieruję się przekonaniem, że przychodząca do mnie osoba sama jest specjalistą od swojego życia, potrzebuje jedynie pomocy w znalezieniu odpowiedniej drogi. Wszystkie moje rozległe zainteresowaniu za punkt wspólny mają człowieka i jego dobrostan. W wolnych chwilach piekę torty, słucham starej muzyki, uprawiam sporty ekstremalne i podróżuję.

Bogumiła Syposz-Sitkiewicz

Psycholożka, psychotraumatolożka, terapeutka EMDR.

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Podczas studiów i dodatkowych kursów poszerzałam swoją wiedzę na temat traumy i jej wpływu na funkcjonowanie człowieka. Ukończyłam kurs z zakresu terapii EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing), która jest metodą terapii traumy rekomendowaną przez m. in. WHO oraz Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne. Pozwala ono na przetworzenie traumatycznych doświadczeń poprzez naprzemienną stymulację półkul mózgowych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. Ukończyłam dwuetapowe szkolenie z terapii EMDR.

Poznałam wiele metod pracy z traumatycznymi doświadczeniami, które wykorzystuję podczas konsultacji – między innymi techniki terapii poznawczo-behawioralnej oraz ACT. Brałam również udział w szkoleniu z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Dodatkowo w swojej pracy wykorzystuję narzędzia Somatic Experiencing® (SE), z którymi zapoznałam się podczas kursu organizowanego przez Instytut Terapii Psychosomatycznej. 

Praca z ludźmi, którzy doświadczyli traumy, nauczyła mnie, że zawsze można polepszyć swój komfort życia. Myślę, że warto – wręcz trzeba! – szukać pomocy, kiedy jej potrzebujemy, ponieważ kryzys może doświadczyć każdego. Wiem jednak, że taka decyzja jest często bardzo trudna, wymaga dużo odwagi, dlatego staram się zawsze kierować w swojej pracy współczuciem i zrozumieniem dla drugiego człowieka i jego potrzeb.

Przyjmuję wyłącznie osoby dorosłe, nie pracuję z dziećmi. Mam doświadczenie w pracy z osobami, których dotknął kryzys emocjonalny lub borykają się z trudnymi doświadczeniami z przeszłości.

Paulina Łukowicz-Poźniak

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji.

Ukończyłam psychologię ze specjalnością neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Odbyłam szkolenia takie jak: Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Dialog Motywującego oraz program stażowy Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym.

Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już podczas studiów pracując w Fundacji Centrum Praw Kobiet w Gdańsku z kobietami doświadczającymi przemocy. Swoje kompetencje w tym obszarze rozwijałam później jako psycholożka w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Moja działalność na rzecz przeciwdziałania przemocy została nagrodzona tytułem ambasadorki One Young World – ogólnoświatowego szczytu młodych liderów w Manchesterze 2022 roku. Obecnie jestem członkinią zarządu młodej fundacji walczącej z przemocą i dyskryminacją – Morze Pomocy.

Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, którego zgłębianie daje mi ogromną radość. Motywacją jest dla mnie możliwość dzielenia się wiedzą, a co za tym idzie – jej skutecznością i poprawą jakości życia innych. Moi klienci są dla mnie ogromną wartością, gdyż sama praca jest moją życiową pasją. Zależy mi na wsparciu innych ludzi i wspólnego odkrywania zmian zachodzących podczas terapii.

Prywatnie moją drugą miłością (zaraz po psychoterapii) są zwierzęta. Jestem opiekunką psa o imieniu Albi, który niejako zmusił mnie do zgłębienia niesamowitej wiedzy z zakresu behawiorystyki psów 🙂 Dzielnie trenujemy Nosework. Mam za sobą starty w dyscyplinie ujeżdżenia na poziomie ogólnopolskim, a konie nadal pozostają moją pasją. Interesuje mnie literatura faktu i podróże.

Paulina Bejer

Jestem psychologiem, psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie certyfikacji, terapeutka schematów oraz doktorantką psychologii na Uniwersytecie Gdańskim. 

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie na kierunku psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, o specjalności: psychologia kliniczna. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w organizacjach pozarządowych oraz w niepublicznym zakładzie opieki zdrowotnej dla osób dorosłych.

Ukończyłam całościowe szkolenie z Terapii Schematów akredytowane przez ISST (International Society of Schema Therapy), organizowanym przez adAltę. Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych oraz młodzieży od 17 roku życia (stacjonarnie oraz online). Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym. Specjalizuję się w pomocy osobom zmagającym się z lękiem, depresją, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, zaburzeniami osobowości i życiowymi kryzysami. W swojej pracy kieruję się indywidualnym podejściem do pacjenta oraz zasadami etyki zawodowej. Stale podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe, uczestnicząc w licznych szkoleniach, warsztatach i konferencjach naukowych, a moja praca poddawana jest superwizji.

Ludmiła Kufel-Rutowska

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia.

Ukończyłam 5-letnie studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, co daje mi tytuł zawodowy psychologa. Aktualnie jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia w 4-letniej szkole psychoterapii CBT “Instytut Poznawczy”. Ponadto wcześniej ukończyłam roczne szkolenie “Psychoterapia i Poradnictwo” w Polskim Instytucje Psychoterapii Integratywnej w Krakowie. Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym.

Swoje doświadczenie zaczęłam budować w 2013 roku pracując z osobami chorymi onkologicznie oraz na Dziennym Oddziale Leczenia Nerwic a także na Dziennym Oddziale rehabilitacyjnym. Doświadczenie pracy z młodzieżą nabyłam podczas pracy w Towarzystwie Psychoprofilaktycznym w Bielsku-Białej, a także pracując jako psycholog szkolny. 

Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu psychoterapii, w takich obszarach jak: praktyka uważności oparta na Mindfulness, praca z osobami doświadczającymi przemocy domowej, wprowadzenie do ACT-owej Terapii Traumy, Racjonalna Terapia Zachowań, Terapia ACT w somatycznych chorobach przewlekłych i chronicznym bólu, Praca z wartościami w psychoterapii, Terapia akceptacji i zaangażowania w zaburzeniach osobowości, Praca Terapeutyczna z osobami z doświadczeniem traumy seksualnej, Terapia bezsenności Praca z pacjentem z natręctwami, Style przywiązania a dorosłe relacje. 

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą od 14 roku życia. Słucham, wspieram, towarzyszę, pomagam znajdować odpowiedzi. W pracy zawodowej łączę umiejętności z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej między innymi z Terapią Akceptacji i Zaangażowania (ACT), mindfulness oraz technikami czerpiącymi z Terapii Schematów oraz DBT, a także terapią traumy, co stanowi obszar mojego zainteresowania zawodowego. 

Moi pacjenci mówią mi, że daję im ulgę i nadzieję, pomagam znaleźć odwagę i zmienić to, co nie pozwalało im w pełni żyć. Psychoterapia jest moją pasją, szczególnie pasjonuje mnie temat psychoterapii traumy dziecięcej i jej wpływu na dorosłe życie. Z wykształcenia jestem również magistrem sztuki.

Magdalena Treppner

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia.

Ukończyłam jednolite studia magisterskie z psychologii ze specjalnością neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Po ukończeniu studiów kontynuowałam kształcenie w ramach rocznego Studium Terapii Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, a także III stopniowego kursu z terapii behawioralnej. Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej Crescentia.

Ukończyłam także I Stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W tym roku rozpoczynam czteroletnią szkołę psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia (szkoła posiada akredytację PTTPB). Regularnie uczestniczę w szkoleniach, czytam najnowsze publikacje, a swoją pracę poddaję superwizji. 

Doświadczenie z terapii behawioralnej zdobywałam pracując jako terapeutka dzieci ze spektrum autyzmu w przedszkolach integracyjnych oraz terapeutycznych. Pracowałam w oparciu o techniki Stosowanej Analizy Zachowania. Kompetencje zawodowe nabywałam także podczas licznych wolontariatów oraz praktyk. Od marca 2022 roku jestem związana zawodowo z Fundacją FOSA. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą dotkniętą chorobami i zaburzeniami psychicznymi zdobyłam pracując jako psycholożka w Środowiskowym Domu Samopomocy “Młodzieżowy Szopen”. 

W swojej pracy kieruję się otwartością na drugiego człowieka. Jest to dla mnie bardzo ważne, żeby tworzyć w gabinecie atmosferę szacunku, empatii i wsparcia. Pracuję z młodzieżą powyżej 13 roku życia oraz dorosłymi.

Mateusz Kalkowski

Psycholog, psychoterapeuta Gestalt w trakcie certyfikacji.

Ukończyłem studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim co stanowi solidne podstawy mojej wiedzy oraz umiejętności. Kolejnym istotnym krokiem w mojej edukacji było ukończenie I etapu szkolenia dla psychoterapeutów w Wielkopolskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Szkolenie, które przeszedłem, dostarczyło mi nie tylko teoretycznej wiedzy, lecz przede wszystkim praktycznych narzędzi do efektywnej pracy z klientem.

W wyniku tego nabyłem kluczowych umiejętności w nawiązywaniu autentycznych relacji terapeutycznych, tworzeniu bezpiecznej przestrzeni oraz wspieraniu klientów_ek w ich drodze do lepszego zrozumienia samego_ej siebie. W grudniu 2023 rozpocząłem II etap szkolenia w akredytowanej Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie.

Swoją praktykę opieram o nurt psychoterapii humanistycznej Gestalt jednak wzbogacam ją również o inne podejścia: poznawczo-behawioralne, System Wewnętrznej Rodziny (IFS), Dialog Motywujący, Uważność (Mindfulness). Stale śledzę nowe trendy i doniesienia naukowe w dziedzinie pomocy psychoterapeutycznej m. in. te dotyczące terapeutycznego wykorzystania substancji psychodelicznych. Uważam, że terapia ma być szyta na miarę i uwzględniać specyficzne trudności klienta.

Jednym z podstawowych założeń terapii Gestalt jest to, że człowiek znajduje się nieustannie w procesie stawania się, poznawania siebie i przebudowy. Nadrzędnym celem terapii nie jest zmiana człowieka tylko zrozumienie i samoakceptacja. Zmiana zachowania następuje poprzez stawanie się sobą i odblokowanie naturalnych procesów samoregulacji. Gestalt kładzie największy nacisk na relację terapeutyczną, która niezależnie od nurtu jest uznawana jako najważniejszy czynnik leczący w psychoterapii. Podejście to traktuje człowieka jako całość na równi stawiając intelekt, zmysły i emocje.

Zapraszam również do wsparcia psychoterapeutycznego w procesie integracji psychodelicznej.

Jeśli szukasz wsparcia w kryzysie psychicznym, potrzebujesz lepszego zrozumienia samego_ej siebie, odczuwasz niezadowolenie z relacji lub po prostu masz poczucie braku sensu, jestem tutaj, aby ci pomóc. Zapraszam do kontaktu.

Anna Tobolewska

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim (Psychologia, Wydział Nauk Społecznych) o specjalnościach psychologia kliniczna oraz psychologia dzieci i młodzieży. Następnie zdobyłam I stopień kursu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz poziom podstawowy i rozszerzony szkolenia z Dialogu Motywującego. Obecnie jestem w trakcie czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Poznawczym.

 Obecnie swoją edukację kontynuuję w Instytucie Poznawczym (szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej). Regularnie biorę udział w różnych szkoleniach, webinarach i konferencjach. 

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w Środowiskowym Domu Samopomocy “Młodzieżowy Szopen” w Gdańsku, w Centrum Praw Kobiet w Gdańsku oraz w ramach wolontariatów i praktyk.

Pracuje psychoterapeutycznie w nurcie poznawczo-behawioralnym, wcześniejsze doświadczenie zawodowe w organizacjach pozarządowych pozwoliło mi lepiej poznać problematykę doświadczenia przemocy, trudności związanych z niepłodnością oraz pracy z młodzieżą. Obecnie pracuję prywatnie, kontynuuję współpracę z Centrum Praw Kobiet oraz współpracuję z Fundacją Dwie Kreski i Oddziałem Dziennym Instytutu Psychiatrii UCK w Gdańsku Pracuje również na Oddziale Dziennym Instytutu Psychiatrii UCK w Gdańsku.

Wspieram w sytuacji kryzysu, prowadzę terapię zaburzeń psychicznych, pomagam przy trudnościach. Staram się tworzyć bezpieczną przestrzeń, pełną akceptacji i wsparcia abyśmy mogli wspólnie przyjrzeć się myślom i emocjom, które Ci towarzyszą oraz wprowadzać zmiany. Pracuję zarówno z dorosłymi, jak i młodzieżą od 12 roku życia. 

Maciej Światłowski

Psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie certyfikacji

Jestem magistrem psychologii i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (CBT) w trakcie certyfikacji w Akademii Motywacji i Edukacji w Warszawie. Od 2020 roku prowadzę terapię i grupowe treningi umiejętności, poddając swoją pracę regularnej superwizji. Pracuję wyłącznie z osobami dorosłymi.

Specjalizuję się w psychoterapii zaburzeń depresyjnychi, lękowych, ADHD, OCD, problemami ze snem, problemami ze złością, niską samooceną, perfekcjonizmem, zespołem stresu pourazowego (PTSD) i szeroko rozumianą dysregulacją emocjonalną.
W terapii kładę nacisk na partnerską relację i indywidualne podejście. Używam naukowo sprawdzonych metod (EBM), dostosowując interwencje do potrzeb osoby uczestniczącej w terapii. Pomagam rozwijać umiejętności regulacji emocji i rozwiązywania problemów w oparciu o modele CBT i DBT.
W razie potrzeby, wspólnie z osobą uczestniczącą w terapii omawiamy możliwość/konieczność wsparcia farmakologicznego. Jestem terapeutą LGBTQ+ friendly, wrażliwym na problemy wynikające z wykluczenia i dyskryminacji.

Agnieszka Szulc

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia

Dzień dobry! Nazywam się Agnieszka Szulc i jestem psycholożką oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie szkolenia. Tytuł magistra psychologii zdobyłam na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku Psychologii Zdrowia. Obecnie jestem uczestniczką czteroletniego szkolenia psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT) w szkole Crescentia, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuję pod regularną superwizją superwizora poznawczo-behawioralnego PTTPB.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam jako terapeutka w Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Autystycznym oraz jako psycholożka pracująca z dziećmi i rodzicami w Integracyjnym Punkcie Przedszkolnym. Ze względu na zainteresowanie pracą z dziećmi i młodzieżą, ukończyłam również studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego. Teraz poza psychoterapią osób nieletnich, pracuję z osobami dorosłymi. Zapraszam również rodziców na konsultacje rodzicielskie dotyczące dzieci w wieku przedszkolnym. Aktualnie prowadzę psychoterapię poznawczo-behawioralną, konsultacje psychologiczne oraz interwencje kryzysową dla osób od 12. roku życia.

W pracy psychoterapeutki najważniejszy jest dla mnie autentyczny kontakt z drugą osobą. Wyznaję zasadę równości, szacunku i akceptacji wobec osób z którymi współpracuję. Serdecznie zapraszam do umówienia spotkania.

Ewa Kieliszczyk

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji

Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie szkolenia poznawczo-behawioralnego w Instytucie Poznawczym. Prowadzę terapię młodzieży oraz osób dorosłych. W pracy terapeutycznej moim celem jest stworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni, w której będziesz mógł swobodnie eksplorować swoje myśli i emocje. Posługując się sprawdzonymi technikami pomagam pacjentom we wprowadzaniu pozytywnych zmian w ich życiu, wspieram w sytuacji kryzysu i towarzyszę w odnajdowaniu nowych sposobów radzenia sobie z codziennymi i niecodziennymi trudnościami.

Ukończyłam 5-letnie studia magisterskie na kierunku Neurobiopsychologia na Uniwerystecie Gdańskim, a obecnie swoją edukację kontynuuję w Instytucie Poznawczym (szkole psychoterapii poznawczo-behawioralnej, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej). Swoje kompetencje poszerzałam podczas programu stażowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, kursu I stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz szkoleń z zakresu terapii behawioralnej i Stosowanej Analizy Zachowania. Od kilku lat jestem związana z pracą z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, prowadząc terapię, instruktaże dla rodziców i nauczycieli oraz zajęcia TUS w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Paulina Piernikarczyk

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia

Jestem psychologiem będącym w trakcie 4-letniego całościowego szkolenia z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Posiadam kilkuletnie doświadczenie w pracy z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. W pracy indywidualnej z pacjentem skupiam się na wspieraniu go w radzeniu sobie z kryzysami psychicznymi i emocjonalnymi, z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi.

Towarzyszę w pracy nad zaniżoną samooceną oraz w dążeniu do samorozwoju. Pracuję z wykorzystaniem metod poznawczych i behawioralnych, a także praktykuję podejście terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz dialog motywujący.

Daria Stankiewicz

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie certyfikacji

Nazywam się Daria Stankiewicz, tytuł magistra psychologii otrzymałam na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralną w trakcie czteroletniego szkolenia w Instytucie Poznawczym – Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej (ośrodek posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej). Prowadzę psychoterapię CBT, konsultacje psychologiczne oraz interwencje kryzysową. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji z superwizorem PTTPB.

Stale staram się udoskonalać warsztat pracy poprzez liczne szkolenia, udział w konferencjach, śledzenie publikacji naukowych oraz poddawanie pracy superwizji. Swoją wiedzę poszerzyłam dodatkowo o obszar mediacji w ramach certyfikowanych szkoleń Polskiego Centrum Mediacji w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już podczas studiów w ramach dwuletniego stażu w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni. Pracowałam wówczas interwencyjnie z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych oraz przemocy. Angażowałam się dodatkowo w projekty związane m.in. ze wsparciem kobiet z doświadczeniem depresji poporodowej i aktywizacją społeczną osób chorujących psychicznie oraz niepełnosprawnych. Obecnie jestem związana zawodowo z Fundacją Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA, gdzie prowadzę treningi w Klubie samopomocy dla osób chorujących psychicznie, a także prowadzę grupy wsparcia i pracuję indywidualnie z pacjentami w ramach konsultacji w Punkcie Informacyjno-Konsultacyjnym oraz terapeutycznie, długoterminowo w Punkcie Wsparcia Środowiskowego oraz Centrum Specjalistycznego Wsparcia Rodzin.

W gabinecie najważniejsza jest dla mnie otwartość na potrzeby i cele pacjenta oraz zapewnienie bezpiecznych warunków wsparcia i zdrowienia. Budowanie relacji terapeutycznej na wzajemnym szacunku oraz empatii to fundament mojej pracy psychologa.

Przyjmuję osoby dorosłe (od 18 r.ż.).

Marta Paczyńska

Psycholożka, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna w trakcie szkolenia

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie SWPS, obecnie rozwijającą swoje kompetencje jako psychoterapeuta w trakcie czteroletniego szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Posiadam certyfikaty I i II stopnia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR) oraz ukończyłam kurs rekonsolidacji pamięci w terapii koherencji.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam w takich miejscach jak: interwencja kryzysowa, oddział dzienny psychiatryczny, zespół leczenia środowiskowego, poradnia zdrowia psychicznego, prywatne placówki medyczne. Związana byłam również zawodowo z Fundacją Save a Life International wspierającą kobiety w ciąży i młode matki.

Szczególnie cenię pracę z kobietami w ciąży i na wczesnych etapach macierzyństwa. Uważam, że jest to wyjątkowy okres pełen zmian życiowych, wewnętrznych, rodzinnych, który wymaga specjalnego wsparcia, troski i wrażliwości. Wspieram osoby doświadczające kryzysu, lęku, braku poczucia własnej wartości, pragnące pogłębienia wiedzy o sobie i swoich potrzebach. Towarzyszę w nauce stawiania granic i asertywnej komunikacji. Pracuję holistycznie uwzględniając, że na samopoczucie wpływa nie tylko psychika, ale również ciało oraz osobiste wartości i przekonania. W swojej pracy łączę wiedzę naukową z praktycznym podejściem, wspierając klientów w budowaniu trwałych zmian i odkrywaniu ich wewnętrznego potencjału. Psychoterapia to dla mnie nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. W gabinecie staram się tworzyć możliwie najbardziej otwartą i życzliwą atmosferę, aby każdy kto do mnie trafi na życiowym zakręcie, mógł się bezpiecznie zatrzymać i przyjrzeć temu co ważne. Serdecznie zapraszam do współpracy osoby dorosłe.

Brak terminu? Zapisz się na listę rezerwową!

Loading...

OPINIE I REFERENCJE

KONTAKT

Terapia schematów Blisko Psycholog

Gabinety psychologiczne znajdują się pod adresem:

Plac Wolności 22 lokal 20, Nowy Dwór Gdański
ul. Ludwika Waryńskiego 11/7, Gdańsk
ul. Brzozowa 14A/1, 80-243 Gdańsk
Ul. Starowiejska 28/6, 81-356 Gdynia

+48 797 277 520

kontakt@bliskopsycholog.pl

88 1160 2202 0000 0003 2735 5111
W tytule prosimy o imię i nazwisko + data konsultacji

Terapia schematów Blisko Psycholog