Przejdź do treści

O CENTRUM PSYCHOTERAPII BLISKO

Tworzymy bezpieczną przestrzeń z myślą o Twoim komforcie

HISTORIA CENTRUM

Previous slide
Next slide

Założycielka Paulina Łukowicz-Poźniak o Blisko:

“Historia Blisko zaczęła się tak naprawdę w 2018 roku, w którym to założyłam swoją pierwszą studencką działalność. Razem z koleżanką zapragnęłyśmy zmienić naszą miłość do psów w firmę. Powstało “Walk the dog Trójmiasto”. Z kilkoma innymi osobami zajmowałam się wyprowadzaniem i opieką nad psami. Pandemia zmusiła mnie do zamknięcia firmy, a ja chciałam poświęcić się już tylko psychologii. Będąc na początku drogi zawodowej, pracowałam na etat jako psycholożka w instytucjach pomocowych.

Lubiąc pracę zgodną z moim wykształceniem, ale “dusząc się” na etacie tęskniłam za czasami własnej działalności. Pewnego dnia postawiłam wszystko na jedną kartę – zaczęłam szkołę psychoterapii, krótko po tym otworzyłam pierwszy gabinet pomocy psychologicznej w Nowym Dworze Gdańskim. Kolejne lata to decyzja o budowaniu zespołu specjalistów, własnoręczne wynoszenie gruzu z przestrzeni, gdzie dzisiaj jest gabinet na Waryńskiego i godziny rozmów z mężem “co dalej”. Dzisiaj zespół Blisko tworzy 11 cudownych osób o świetnych kwalifikacjach w 3 lokalizacjach. Jestem dumna, że każdą z tych osób mogę polecić osobom szukającej profesjonalnej pomocy psychologicznej. Jestem szczęśliwa, że odważyłam się na taki krok i dzisiaj mogę otaczać się i inspirować nimi wszystkimi. Moim celem jest przeniesienie ciężaru odpowiedzialności za szukanie odpowiedniej pomocy na mnie, zamiast na naszych klientów. Patrząc na początki działalności – zaczęłam od pasji i z tą samą pasją patrzę na swoją pracę teraz.”

DLACZEGO WARTO NAM ZAUFAĆ?

Profesjonalizm

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści i specjalistki.Wspierająca atmosfera

Podczas spotkań staramy się zapewnić jak najbezpieczniejszą przestrzeń do rozmowy, opartą na wzajemnym szacunku i otwartości.

Indywidualne podejście

Oferujemy skonkretyzowane możliwości i zakres wsparcia na podstawie Twoich potrzeb.

Dostępność

Nasze gabinety mieszczą się w trzech wygodnych lokalizacjach: w Gdańsku i w Nowym Dworze Gdańskim. Oferujemy też możliwość odbycia sesji online. 

Lata działania
centrum
0
Zrealizowanych sesji psychologicznych
100 +
Godzin szkoleń odbytych przez naszych specjalistów
900 +
Specjalistów
0

O ZAŁOŻYCIELCE

Paulina Łukowicz-Poźniak 

Jestem psychoterapeutką poznawczo-behawioralnej podczas certyfikacji w 4-letniej szkole psychoterapii Instytutu Poznawczego. Ukończyłam psychologię ze specjalnością neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Przed rozpoczęciem szkolenia psychoterapeutycznego odbyłam wiele szkoleń, w tym: Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie, Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Dialog Motywującego oraz program stażowy Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Doświadczenie zawodowe zaczęłam zdobywać już podczas studiów pracując w Fundacji Centrum Praw Kobiet w Gdańsku z kobietami doświadczającymi przemocy. Byłam z nią związana przez siedem lat, na wielu stanowiskach (od pracy administracyjnej, przez kierowanie programami pomocowymi po pomoc psychologiczną). Swoje kompetencje w tym obszarze rozwijałam później jako psycholożka w Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Moja działalność na rzecz przeciwdziałania przemocy została nagrodzona tytułem ambasadorki One Young World – ogólnoświatowego szczytu młodych liderów w Manchesterze 2022 roku. Obecnie jestem członkinią zarządu młodej fundacji walczącej z przemocą i dyskryminacją – Morze Pomocy.

W 2020 roku założyłam swój pierwszy gabinet psychologiczny Blisko – w Nowym Dworze Gdańskim. Od tego czasu rozwijam się zarówno w zakresie merytorycznym prowadzenia psychoterapii, jak tworzeniu zespołu zaufanych specjalistów. Pracowanie z (już!) dziesięcioma specjalistami i specjalistkami daje mi ogromną motywację i poczucie bezpieczeństwa, ponieważ mam pełne zaufanie do swojego zespołu i wiem, że każda osoba zostanie przez nich odpowiednio zaopiekowana.

Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym, którego zgłębianie daje mi ogromną radość. Motywacją jest dla mnie możliwość dzielenia się wiedzą, a co za tym idzie – jej skutecznością i poprawą jakości życia innych. Moi klienci są dla mnie ogromną wartością, gdyż sama praca jest moją życiową pasją. Zależy mi na wsparciu innych ludzi i wspólnego odkrywania zmian zachodzących podczas terapii.

Prywatnie moją drugą miłością (zaraz po psychoterapii) są zwierzęta. Jestem opiekunką psa o imieniu Albi, który niejako zmusił mnie do zgłębienia niesamowitej wiedzy z zakresu behawiorystyki psów:) Dzielnie trenujemy Nosework. Mam za sobą starty w dyscyplinie ujeżdżenia na poziomie ogólnopolskim, a konie nadal pozostają moją pasją. Interesuje mnie literatura faktu i podróże.

Cieszę się z każdej osoby, która chce rozpocząć swoją przygodę z psychoterapią właśnie z nami, w jednym z Naszych trzech gabinetów – w Blisko.

NASZE WARTOŚCI

Szacunek

Przez szacunek rozumiemy postawę psychologa jako nieoceniającą, tolerancyjną i ponad wszystko dbającą o polepszenie Twojego stanu.

Elastyczność

Bycie elastycznym to możliwość dostosowania metod pracy do Ciebie, abyś czuł się komfortowo w kontakcie z nami.

Empatia

Dzięki empatii, jesteśmy w stanie towarzyszyć Ci w drodze zmiany, która przyniesie realne efekty.

Zaufanie

Tworzymy bezpieczne środowisko, w którym możesz poczuć się pewnie i zbudować relację opartą na zaufaniu.

NASI SPECJALIŚCI

Jesteśmy zespołem specjalistek/stów psychologów i psychoterapeutów. Niesiemy pomoc osobom w kryzysie psychicznym i nie tylko. Tworzymy dla Ciebie bezpieczne miejsce, które sprzyja budowaniu relacji terapeutycznej i ułatwi Ci mierzenie się z problemami. Praca terapeutyczna to nasza pasja, która napędza nas do dalszej nauki i rozwoju.

A co najważniejsze – naszym nadrzędnym celem jest poprawa Twojego komfortu życia.

MISJA

Dbałość o zdrowie psychiczne

Naszą misją jest zapewnienie profesjonalnej, opartej na dowodach naukowych psychoterapii

Zrozumienie potrzeb
pacjenta

Stosujemy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Chcemy zrozumieć Twoje potrzeby, żeby dać Ci odpowiednie wsparcie. 

Atmosfera spotkań oparta na wzajemnym szacunku i otwartości

Skupiamy się na tworzeniu warunków sprzyjających mierzeniu się z problemami i swobodnej rozmowie.

Zapewnienie bezpiecznej przestrzeni do rozmowy

Staramy się budować miejsce, w którym poczujesz się bezpiecznie i nie będziesz osądzany.

GDZIE SIĘ ZNAJDUJEMY

Gdańsk Wrzeszcz Waryńskiego

Psycholog i psychoterapeuta Gdańsk Wrzeszcz. Zapraszamy na psychoterapię do gabinetu w Gdańsku.

ul. Ludwika Waryńskiego 11/7,
80-433 Gdańsk

Gdańsk Wrzeszcz Słowackiego

Punkt Centrum Psychoterapii Blisko w Gdańsku, przy ulicy Słowackiego. Zapraszamy na konsultacje do nowego gabinetu w Gdańsku.

ul. Juliusza Słowackiego 2 m. 15,
80-257 Gdańsk

Gdynia

Pomoc psychologiczna i psychoterapia Blisko Ciebie. Zapraszamy do nowego gabinetu psychologicznego
w Gdynie. 

ul. Gen. Józefa Bema 10/1
81-386 Gdynia

Nowy Dwór Gdański

Pomoc psychologiczna i psychoterapia Blisko Ciebie. Zapraszamy do nowego gabinetu psychologicznego w Nowym Dworze Gdańskim.

Plac Wolności 22 lokal 20,
82-100 Nowy Dwór Gdańsk

OPINIE I REFERENCJE

WIZJA

Pracujemy po to, aby każdy, kto szuka wsparcia otrzymał pomoc i zrozumienie. Wierzymy, że każdy człowiek ma w sobie siłę na poprawę jakości swojego życia. Wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie, żeby towarzyszyć i wspierać pacjentów w wychodzeniu z kryzysu.

Dla szukających psychoterapii bierzemy na siebie odpowiedzialność, weryfikacji kompetencji specjalisty.

MATERIAŁY DLA PACJENTÓW

Materiał

Materiał

Materiał

Materiał

CERTYFIKATY