Przejdź do treści

BLOG

Artykuły o tematyce psychologicznej tworzone przez nasz zespół. Porady na temat wsparcia zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego, zgodne z aktualną wiedzą.

ARTYKUŁY

Wszystkie
Wszystkie
Psychologia Kliniczna
Psychologia Społeczna

POLECENIA

Wszystkie
Wszystkie
Zdrowy styl życia
Zarządzanie sercem
SZUKAJ
Psycholog Gdańsk Wrzeszcz

Psycholog Gdańsk Wrzeszcz

Współczesny świat stawia przed nami liczne wyzwania, które mogą prowadzić do stresu, lęków, problemów w relacjach, wypalenia, zaburzeń nastroju i innych niebezpiecznych zaburzeń psychicznych.

Czytaj więcej »
CBT terapia

Terapia CBT

Zapoznaj się z terapią CBT w Centrum Psychoterapii Blisko. Technika leczenia pomaga radzić sobie z lękiem, depresją i innymi zaburzeniami psychicznymi. Nasi specjaliści pomagają pacjentom zmieniać negatywne wzorce myślowe i zachowania. Dowiedz się więcej!

Czytaj więcej »
Jak wygląda wizyta u psychiatry?

Jak wygląda wizyta u psychiatry? Pierwsza wizyta u specjalisty

Pierwsza wizyta u psychiatry to ważny krok dla osób, które doświadczają trudności ze zdrowiem psychicznym. Podczas tego spotkania lekarz zbiera informacje na temat historii zdrowia psychicznego pacjenta, jego doświadczeń, objawów oraz sytuacji życiowej. Jednak celem wizyty nie jest jedynie diagnoza, lecz również stworzenie atmosfery zaufania i komfortu, co jest kluczowe dla skutecznego leczenia.

Czytaj więcej »
Jak poradzić sobie z depresją?

Jak poradzić sobie z depresją? Poradnik od Centrum Psychoterapii Blisko

Depresja to więcej niż chwilowy smutek wywołany daną sytuacją – to złożone zaburzenie, które dotyka wiele osób na całym świecie. Potrafi zdominować codzienne życie. Charakteryzuje się nie tylko obniżeniem nastroju, ale i problemami ze snem, apetytem, koncentracją, a nawet myślami samobójczymi. Przybliżymy dziś tę tematykę, badając przyczyny, symptomy i najskuteczniejsze sposoby leczenia. Zrozumienie depresji jest istotne, by efektywnie wspierać dotknięte nią osoby i kształtować świadome społeczeństwo. Nasz artykuł to krok w kierunku lepszego rozumienia i pomocy w walce z depresją.

Czytaj więcej »
Jak wygląda wizyta u psychologa z nastolatkiem? | 10 praktycznych porad

Jak wygląda wizyta u psychologa z nastolatkiem? | 10 praktycznych porad

Okres dojrzewania to czas intensywnych zmian i wyzwań dla młodych ludzi. Bunt nastoletni jest naturalnym stanem rozwojowym nastolatków, jednak niektóre z jego objawów mogą być bardzo zbliżone do objawów problemów emocjonalnych i rozwijających się zaburzeń (np. depresji). Nastolatek wkraczający w świat dorosłości może czuć się zagubiony, a myśli krążące w jego głowie mogą prowadzić do zachowań autodestrukcyjnych. Jeśli zauważasz niepokojące symptomy u swojego dziecka, pierwsza wizyta u psychologa może być kluczowa.

Czytaj więcej »
Atak paniki - jak sobie radzić?

Atak paniki – jak sobie radzić oraz czym się objawiają? Co zrobić podczas ataku paniki?

Atak paniki, mimo swojej klarownej nazwy, nie jest jedynie przejawem nadmiernego strachu. Osoby doświadczające ataku paniki często tracą nad nim kontrolę, odczuwając przytłaczający lęk oraz silne dolegliwości fizyczne. Szacuje się, że tego stanu doświadcza nawet 3% mężczyzn i 5% kobiet w ciągu życia. Nawet jeśli sam nie przeżyłeś ataku paniki, warto znać sposoby postępowania w trakcie epizodu silnego lęku u siebie lub osoby z otoczenia.

Czytaj więcej »

KONTAKT

Terapia schematów Blisko Psycholog
Gabinet psychologiczny znajduje się pod adresem:

Plac Wolności 22 lokal 20, Nowy Dwór Gdański
ul. Ludwika Waryńskiego 11/7, Gdańsk
ul. Juliusza Słowackiego 2 mieszkania 15, Gdańsk

+48 797 277 520

kontakt@bliskopsycholog.pl

88 1160 2202 0000 0003 2735 5111
W tytule prosimy o imię i nazwisko + data konsultacji

Terapia schematów Blisko Psycholog